Statek Velký Újezd s barokním zámečkem - Skvělá investiční příležitost s výnosem 9,6%

Statek Velký Újezd s barokním zámečkem - Skvělá investiční příležitost s výnosem 9,6%

, Býčkovice

Statek Velký Újezd s barokním zámečkem - Skvělá investiční příležitost s výnosem 9,6%

Užitná plocha 3.850 m², pozemek 15.449 m²

, Býčkovice

9 000 000 Kč

Kontaktovat makléře

Splňte si své sny o životě na zámku v realitu! Pokud jste milovníky historie, máme pro Vás jedinečnou příležitost – unikátní barokní zámek Velký Újezd – Býčkovice. Nemovitost o rozloze pozemku 15.449 m2 z čehož 9.710 činí zastavěná plocha a nádvoří za skvělou cenu 9.000.000, -Kč Vám zároveň přináší skvělou investiční příležitost. Příjmy plynoucí ze stávajících nájemních vztahů Vám přinesou roční zhodnocení Vaší investice ve výši 9,6 %. To jen tak nenajdete!

Původní tvrz ze 16. století obklopenou budovami statku postavil Jaroslav Kostomlatský z Vřesovic. Na počátku 17. století dostali statek do správy litoměřičtí dominikáni, kteří tvrz v letech 1656 až 1658 přestavěli na barokní zámek. Zámek je ze tří stran obklopen hospodářskými budovami a brána do dvora, která se nějakým zázrakem dochovala, má v nikách tři barokní sochy (sv. Vavřince, sv. Michala a sv. Ivana). Letopočet 1656 je i na vstupní bráně. V zámku byla původně i kaple.

Podle některých autorů došlo k přestavbě tvrze, protože byla poškozena velkým požárem roku 1657. Později byl zámek empírově upravován a poslední úpravy byly zaznamenány těsně před 2. světovou válkou. Celý areál je chráněn jako kulturní památka.

Možnosti využití

Statek se zámečkem ve Velkém Újezdě leží necelých 7 km od Litoměřic uprostřed nádherné přírody. Areál zámečku se statkem tvoří pozemky o celkové rozloze 15.449 m2, z toho zastavěné plochy a nádvoří činí 9.710 m2. To vše nabízí budoucímu majiteli širokou škálu možností využití. Některé jednotlivé nemovitosti a části ploch jsou pronajaty a přinesou budoucímu majiteli stálý měsíční příjem, který je z hlediska výše investice opravdu zajímavý.

Svou příznivou polohou nedaleko Litoměřic zámek spolu s ostatními budovami doslova vybízí k vybudování unikátního wellness hotelu s restaurací, hospodářské budovy statku by se daly využít k ustájení koní a provozování hypoterapie. Na rozlehlých pozemcích lze vybudovat klidný relaxační park, kde by návštěvníci mohly odpočívat ve stínu vzrostlých stromů. Přes pozemek protéká Luční potok a v bezprostřední blízkosti je i krásný rybník.

Další možností je přebudování zámku na luxusní domov pro seniory či Alzheimer centrum nebo jednoduše unikátní rodinné sídlo.

Cena9 000 000 Kč
Užitná plocha3.850 m²
Zastavěná plocha9.710 m²
Zahrada-
Pozemek15.449 m²
Podlaží-
ParkováníNe
Balkón-
Terasa-
Sklep-
PENBG - Mimořádně nehospodárná
Referenční číslo111

Martin Borák

Senior Sales Manager +420 606 256 196 borak@ep.cz Nemovitosti v nabídce